Kuşadası, Çeşme, Pamukkale, İzmir Turu

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Kuşadası, Çeşme, Pamukkale, İzmir Turu

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Akdeniz, Ege Tur
 • Süre :
  4 Gün

Ziyaret Edilecek Yerler: Konak Meydanı, Çeşme, Alaçatı, Efes Antik, Kenti, Meryem Ana Evi, Şirince, Apollon Tapınağı, Pamukkale, Hierapolis, Kızılsu

0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Kuşadası, Çeşme, Pamukkale, İzmir Turu Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 4 Gün
Talep Gönder

Fiyata Dahil Olanlar

 1. Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 2. Belirtilen Otellerde Konaklama (2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama Dahil. İlk Sabah Yolda Alınan Kahvaltı ile Programda Belirtilen Son Gün Akşam Yemeği Ücretlidir.)
 3. İkramlar (Otobüs İçi İkramlar)
 4. Rehberlik Hizmetleri
 5. Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

 1. Kişisel Harcamalar
 2. Öğle Yemekleri
 3. İçecekler
 4. Ekstra Turlar
 5. Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
 6. Müze Kart
 7. Kişisel Harcamalar

Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda acente misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 
Program zamanlamasında hava, yol vb. nedenlerle rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir.


 

Tur Programı

1. Gün: Gece Yolculuğu

 


Belirtilen saatlerde hareketle gece yolculuğumuz başlıyor.

 

2. Gün: Saat Kulesi, Hasan Tahsin Anıtı, Çeşme, Alaçatı, Efes Antik Kenti, Meryem Ana Evi

 


Gece yolculuğumuz sonrasında sabah saatlerinde İzmir’in meşhur KONAK SAAT KULESİ'ni ve Kurtuluş Savaşı’nda düşmana ilk kurşunu atan Gazeteci HASAN TAHSİN ANITI’nı görmek için Konak Meydanına ulaşıyoruz. Burada verilen fotoğraf molası sonrasında antik Çağ’ın 12 İon kolonisinden biri olan ve antik dönemdeki ismi Erythrai olan Türk turizminin gözbebeği Çeşme'ye ulaşıyoruz. Burada 1508 yılında ll. Beyazıt' ın yaptırmış olduğu muhteşem deniz manzaralı kalesini ziyaret ediyoruz. Daha sonrasında Çeşme çarşısında verilen serbest zamanı takiben Çeşme den ayrılarak, antik dönemde ismi Agrillia günümüzdeki ismi ile ALAÇATI'ya ulaşıyoruz. Kendine özgü birbirinden etkileyici taş mimarisi evleri, asma bahçeleri, yel değirmenleri ve bol rüzgarı ile ünlü bu güzel kasabada vereceğimiz serbest zamanın ardından Selçuk'a hareket ederek sonrası EFES ANTİK KENTİ'ne gidiyoruz. Kazıları 120 yıldan fazladır sürdürülen EFES ANTİK KENTİ'ni gezmeye başlıyoruz. Odeon,  Kuretler Caddesi, Latrinalar, Skolastika Hamamı, Celsus Kütüphanesi, Aşk  Evi, Agora, Tiyatro, Devlet Sarayı, Trajan Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Liman Caddesi gezileri sonrasında  Bülbül Dağı eteklerinde bulunan  MERYEM ANA EVİ’ne varıyoruz. Yatağa bağımlı Alman rahibe Anna Katharina Emmerick’in rüya vizyonlarından yola çıkılarak bulunmuş, 1967 yılında Papa 6.Paul tarafından kutsal Haç yeri kabul edilen MERYEM ANA EVİ’ni ziyaret ediyoruz. Ardından otelimize hareket ediyoruz. Otele varış, akşam yemeği otelimizde.


 

3. Gün: Şirince Köyü, Didim, Apollon Tapınağı, Söke, Doğanbey Köyü

 


Otelimizde alınan sabah kahvaltı sonrasında, otobüsümüzle zeytin ve asma bağları içerisinde kendine has köy dokusunu barındıran, Safranbolu mimarisine benzer evleri ve  meyve şaraplarıyla ünlü, Dido Sotiriyu'nun mübadele yıllarını anlattığı “ Benden Selam Söyle Anadolu ya “ kitabına konu olmuş  eski bir Rum köyü ŞİRİNCE'ye ulaşıyoruz. Rehberimizin yapacağı anlatımlar ve verilen serbest zamanın ardından yörenin meşhur meyve şaraplarını tatmak için şarap mahsenine gidiyoruz. Tadım  ve alış-verişimizin ardından Şirince'den ayrılarak, antik  dünyanın en büyük 3 tapınağından biri,aynı zamanda kehanet merkezi DİDİM APOLLON TAPINAĞI'nı geziyoruz. Ardından Söke üzerinden taş evleri, daracık sokakları ve kaybolmamış dokusuyla ünlü Doğanbey Köyü' ne ulaşıyoruz. Burada birbirinden ilginç mimariye sahip taş evlerin arasında gezerken geçmişin izlerini yaşayacaksınız. Sonrasında otele varış, akşam yemeği otelimizde.

 


4. Gün: Pamukkale, Hierapolis Antik Kenti, Karahayıt, Kızılsu

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası PAMUKKALE'ye varıyoruz. Dünyada benzeri sadece İtalya'da Travertino isimli kasabasında görülebilen, bembeyaz dokusuyla sizleri kendine hayran bırakıyor. Burada yürüyüşe izin verilen terasta gezerken Denizli ovasına hakim TRAVERTENLER’de çekeceğiniz fotoğraflar, güzel bir gezinin anıları olacak. Sonrasında antik çağda kutsal havuz olarak bilinen ve suyunun birçok hastalığa iyi geldiği düşünülen SÜTUNLU HAVUZ'u geziyoruz. Kısa bir yürüyüşle ulaşacağımız APOLLON TAPINAĞI ve onun yanında yer alan, antik çağda Cehennemin giriş kapısı olarak bilinen Plutonium yani CİN DELİĞİ’ni görerek rehberimizden bilgiler alıyoruz. Daha sonrasında Anadolu nun en iyi koruna gelmiş tiyatrolarından olan HİERAPOLİS TİYATROSU’nu ziyaret ediyoruz. Antik kent gezimizin devamında şehrin ana caddesinde DOMITIAN KAPISI ve LATRİNA ile devam ediyor. Şehir surları dışında kalan hamam binası ve Anadolu nun en büyük NEKROPOLÜ'nü ziyaret ediyoruz. Bu keyifli gezimizin ardından Pamukkale’ye kısa mesafede bulunan ve suyunun çeşitli rahatsızlıklara iyi geldiği bilimsel olarak da kanıtlanmış Karahayıt'daki KIZILSU'yu ziyaret ediyoruz. Buradaki gezi sonrası Pamukkale’den İstanbul’a doğru dönüş yoluna geçiyoruz. Gecenin ilerleyen saatlerine doğru İstanbul’a ulaşıyor ve siz sayın misafirlerimizi bir başka organizasyonumuzda buluşmak dileğiyle aldığımız noktalara bırakıyoruz.
NOT: BURSA'DAN KATILIM YAPAN MİSAFİRLERİMİZ,İZMİT YA DA BOZÜYÜK DE İNMEK DURUMUNDADIR.


 

Ulaşım

Lüks Otobüsler İle

Anemon İzmir Otel Vb.

,

©2019 Sitedeki tüm görsel materyallerin detayların ve tüm içeriklerin telif hakları MYBOX'a aittir.